ارسال رایگان با کسب 10 امتیاز از خرید

کتاب ژئومورفولوژی ایران

کتاب ژئومورفولوژی ایران، اثر دکتر رسول صمدزاده ، در بازار نشر ایران، توزیع شده است. این کتاب توسط انتشارات سمت ، به چاپ رسیده است. این کتاب در قطع و اندازه‌ی وزیری، در سایت ایده بوک قرار دارد.
قیمت: 79,000 1%

78,210

امتیاز شما از خرید این کتاب برای ارسال رایگان 2

فهرست

  • پیش نوشتار

  • فصل اول: کلیات ژئومورفولوژی ایران

  • فصل دوم: ساختمان زمین و مورفوتکتونیک ایران
  • فصل سوم: زمین شناسی و پیشینه تحولات ساختمانی ایران در دوران های زمین شناختی
  • فصل چهارم: واحدهای بزرگ مورفوتکتونیک ایران
  • فصل پنجم: ویژگی های ژئومورفولوژیک واحدهای بزرگ مورفوتکتونیک ایران
  • فصل ششم: قلمروهای مورفوژنتیک (مورفودینامیک و مورفوکلیماتیک) ایران و ...
  • فصل هفتم: ژئومورفولوژی کواترنری ایران

  • فهرست منابع

  • نمایه

ارسال فوری در تهران تضمین امنیت خرید اصالت کالا ارسال به تمامی نقاط ایران

مشخصات کتاب

نویسنده: دکتر رسول صمدزاده ویرایش: -
مترجم: - تعداد صفحات: 496
انتشارات: سمت وزن: 757
شابک: 9786000207670 تیراژ:
اندازه : وزیری سال انتشار -

معرفی کتاب

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته جغرافیا در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی برای دروس «ژئومورفولوژی ایران 1 و 2» هر کدام به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.

چکیده

سرزمین ایران به عنوان بخشی از فلات بزرگی به همین نام، یکی از کشورهای کوهستانی و در عین حال خشک دنیاست. به همین دلیل از دیرباز بیشتر با گستره‌ها و چشم‌اندازهای بیابانیاش مورد توجه قرارگرفته است تا کوهستان‌های یخی و گستره‌های جنگلی‌اش. با این حال سیستم‌های کوهستانی پیرامونی آن، خشونت‌های آب‌وهوایی را به اندازه‌ای تعدیل می‌کنند که حتی در قسمت‌هایی از آن موجب شکل‌گیری و فعالیت سیستم‌های مورفودینامیکی یخچالی تا رودخانه‌ای در مجاورت بلافصل هم می‌شود. به همین دلیل اشکال مختص محیط‌های متفاوت دیرینه و عصر حاضر را گاهی در مسافت‌های ... نه چندان دور در مجاور هم و گاهی نیز به گستردگی عرض جغرافیایی آن در گستره‌های مختلف می‌توان یافت. پیامد این تنوع طبیعی، خلق چشم‌اندازهای ژئومورفولوژیک کم‌نظیری است، به طوریکه برخی از آنها منحصربه فرد هستند و اغلب در مقیاس جهانی به عنوان اشکال شاخص یاد می‌شوند. مطالعۀ این چشم‌اندازها و لندفرم‌ها محوریت اصلی کتاب حاضر را با رویکردی نو تشکیل می‌دهد.

نویسنده

مختصری درباره نویسنده

دکتر رسول صمدزاده

دکتر رسول صمدزاده

در حال حاضر مطلبی درباره این نویسنده در دسترس نمی‌باشد. همکاران ما در بخش محتوا، به مرور، نویسندگان را بررسی و مطلبی از آنها را در این بخش قرار خواهند داد. با توجه به تعداد بسیار زیاد نویسندگان این سایت، درج اطلاعات تکمیلی، نقد و بررسی تمامی آنها، کاری زمانبر خواهد بود؛ لذا در صورتی که کاربران سایت برای مطلبی از نویسنده، از طریق صفحه «ارتباط با ما» درخواست دهند، تهیه و درج محتوای برای آن نویسنده در اولویت قرار خواهد گرفت.ضمنا اگر شما کاربر ارجمندِ سایت ایده‌بوک، این نویسنده را می شناسید یا حتی اگر خود، نویسنده هستید و تمایل دارید با مطلبی جذاب و مفید، سایرین را به مطالعه‌ی کتاب ترغیب و دعوت کنید، می توانید محتوای مورد نظرتان را از صفحه «ارتباط با ما» ارسال نمایید.


دیدگاه کاربران

دیدگاه شما

با ثبت دیدگاه، موافقت خود را با قوانین انتشار دیدگاه در ایده بوک اعلام می‌کنم.

کتاب های مرتبط

20%
25%
25%
25%
20%
20%