ارسال رایگان با کسب 10 امتیاز از خرید

کتاب سقط جنین از منظراخلاقی

کتاب سقط جنین از منظراخلاقی، اثر علیرضا آل بویه ، در بازار نشر ایران، توزیع شده است. این کتاب توسط انتشارات سمت ، به چاپ رسیده است. این کتاب در قطع و اندازه‌ی وزیری، در سایت ایده بوک قرار دارد.
قیمت: 33,000 1%

32,670

امتیاز شما از خرید این کتاب برای ارسال رایگان 1

فهرست

 • پیشگفتار

 • بخش اول: نظرگاه فلسفی

 • فصل اول: استدلال‌‌های جنین‌محور
 • فصل دوم: استدلال‌‌های مادرمحور
 • فصل سوم: ارزیابی به طور کلی و نتیجه‌‌گیری

 • بخش دوم: نظرگاه الهیاتی

 • فصل چهارم: سقط جنین و آغاز حیات انسان
 • فصل پنجم: سقط جنین و جایگاه انسان در نظام هستی
 • فصل ششم: نادرستی سقط جنین بر مبنای هدیه بودن جنین از سوی خدا

 • فهرست منابع

 • نمایه

ارسال فوری در تهران تضمین امنیت خرید اصالت کالا ارسال به تمامی نقاط ایران

مشخصات کتاب

نویسنده: علیرضا آل بویه ویرایش: -
مترجم: - تعداد صفحات: 400
انتشارات: سمت وزن: 620
شابک: 9786000207557 تیراژ:
اندازه : وزیری سال انتشار -

معرفی کتاب

کتاب حاضر به عنوان اثری مبنایی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته فلسفه اخلاق، به‌ویژه اخلاق پزشکی و همچنین قابل استفاده برای فارغ‌التحصیلان علوم پزشکی تدوین شده است. امید است که علاوه بر جامعه دانشگاهی سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.

چکیده

امروزه سقط جنین یکی از مسائل مهم و چالش‌برانگیز در اخلاق پزشکی و زیست پزشکی است. این مسئله در میان متفکران مسلمان غالباً از دیدگاه فقهی و حقوقی مطرح بوده و از جنبه اخلاقی بحث چندانی دربارۀ آن نشده است. مخالفان استدلال‌های گوناگونی علیه آن اقامه کرده‌اند، از جمله استدلال ذات نوعی، استدلال از طریق بالقوگی و استدلال استمرار وجودی. موافقان نیز کوشیده‌اند با نقد این استدلال‌ها، استدلال‌هایی به سود سقط جنین اقامه کنند که بیشتر آنها بر شخص نبودن و در نتیجه شأن و منزلت اخلاقی نداشتن جنین متمرکز است. در این اثر ضمن بررسی استدلال‌های ... موافقان و مخالفان، سعی شده است بر اساس فلسفه اسلامی تقریرهای دیگری از استدلال‌های مخالفان سقط جنین ارائه شود و بر اساس الهیات اخلاقی قرآن استدلال‌های جدیدی بر نادرستی سقط جنین از منظر اخلاقی با توجه به جایگاه انسان در هستی و هدیه بودن جنین از سوی خدا عرضه شود.

نویسنده

مختصری درباره نویسنده

علیرضا آل بویه

علیرضا آل بویه

در حال حاضر مطلبی درباره این نویسنده در دسترس نمی‌باشد. همکاران ما در بخش محتوا، به مرور، نویسندگان را بررسی و مطلبی از آنها را در این بخش قرار خواهند داد. با توجه به تعداد بسیار زیاد نویسندگان این سایت، درج اطلاعات تکمیلی، نقد و بررسی تمامی آنها، کاری زمانبر خواهد بود؛ لذا در صورتی که کاربران سایت برای مطلبی از نویسنده، از طریق صفحه «ارتباط با ما» درخواست دهند، تهیه و درج محتوای برای آن نویسنده در اولویت قرار خواهد گرفت.ضمنا اگر شما کاربر ارجمندِ سایت ایده‌بوک، این نویسنده را می شناسید یا حتی اگر خود، نویسنده هستید و تمایل دارید با مطلبی جذاب و مفید، سایرین را به مطالعه‌ی کتاب ترغیب و دعوت کنید، می توانید محتوای مورد نظرتان را از صفحه «ارتباط با ما» ارسال نمایید.


دیدگاه کاربران

دیدگاه شما

با ثبت دیدگاه، موافقت خود را با قوانین انتشار دیدگاه در ایده بوک اعلام می‌کنم.

کتاب های مرتبط

20%
25%
25%
25%
20%
20%