ارسال رایگان با کسب 10 امتیاز از خرید
 • معامله گر پرایس اکشن
 • معامله گر پرایس اکشن

کتاب معامله گر پرایس اکشن

کتاب معامله گر پرایس اکشن، اثر لنس بگز ، با ترجمه امیرعباس قربانی ، در بازار نشر ایران، توزیع شده است. این کتاب توسط انتشارات کاسپین دانش ، به چاپ رسیده است. این کتاب در قطع و اندازه‌ی وزیری، در سایت ایده بوک قرار دارد.
قیمت: 500,000 26%

369,500

فهرست

 • مقدمه
 • اصول بازار
 • تحلیل بازار
 • استراتژی معامله گری
 • مثال‌های معاملاتی
 • بازارها و چارچوب‌های زمانی دیگر
 • مدیریت مالیاتی
 • مدیریت پیشامدها
 • اهداف معاملاتی
 • رویکرد عملی به روانشناسی معامله‌گری
 • مثال‌های تنظیم پلت فرم معاملاتی
 • برنامه معاملاتی
 • فهرستکار معامله
 • سایر مستندات
 • سفر
 • فرایند یادگیری
 • اقدام
 • خلاصه
 • پیوست‌ها
ارسال فوری در تهران تضمین امنیت خرید اصالت کالا ارسال به تمامی نقاط ایران

مشخصات کتاب

نویسنده: لنس بگز ویرایش: -
مترجم: امیرعباس قربانی تعداد صفحات: 484
انتشارات: کاسپین دانش وزن: 650
شابک: 9786008572459 تیراژ:
اندازه : وزیری سال انتشار -

معرفی کتاب

(جدول ها و نمودارها و قیمت های سهام،بورس و سرمایه گذاری)

پیشگفتار

کتاب معامله‌گر پرایس اکشن بسیار جامع و هدفمند است.

در این کتاب مفاهيم اولیه‌ی پرایس اکشن (عملکرد یا حركات قیمت) با نکته‌سنجی و دقت بسیار زیادی تعریف‌شده است، خواننده ابتدا ویژگی‌های مهم بازار و مفاهیم مهمی مانند عرضه و تقاضا آشنا می‌شود. سپس با مثال‌های واقعی از بازارهای مختلف، آن مفاهیم را واکاوی می‌کند. بارزترین ویژگی مثال‌های این کتاب واقعی بودن و تنوع آن‌ها است.

در بسیاری از کتاب‌های این حوزه از مثال‌های معاملاتی استفاده می‌کنند که نتیجه‌ی مثبت و سودهای کلان داشته است. چنین مثال‌هایی معامله‌گری را در ذهن مخاطب کاری آسان جلوه می‌دهد ... که می‌تواند درزمانی کوتاه و بدون زحمت سودی سرشار داشته باشد. این تصویری کاملاً نادر است از بازار در ذهن خواننده ایجاد می‌کند.

نویسنده‌ی این کتاب کوشیده است تا از تمام سختی‌ها و مشکلات مسیر معامله‌گری و همچنین خطرات این مسیر دشوار تصویری واقعی ارائه کند.
او یادآوری می‌کند که معامله‌گری فقط دانستن ابزارها و تکنیک‌ها نیست، بلکه احساسات و ذهنیت معامله‌گران مهم‌ترین بخش معامله‌گری است.

در ترجمه‌ی این کتاب ارزشمند تلاش کرده‌ام دو اصل اساسی رعایت شود: روانی کلام در متن فارسی و وفاداری به متن اصلی.
هرچند در مواردی مترجم باید یکی از این دو را برگزیند یا راه‌حل سومی برای ترجمه‌ی برخی از جملات و اصطلاحات بیابد.

در بسیاری از موارد سعی کرده‌ام معادل فارسی کلمات انگلیسی را جایگزین کنم اما به دلیل تخصصی بودن و ناآشنا بودن برخی از این اصطلاحات کلمه‌ی انگلیسی را با نگارش فارسی روبروی کلمه و با نگارش انگلیسی در پانوشت آورده‌ام تا خواننده در جریان مطالعه‌ی کتاب با ترجمه فارسی این مفاهیم آشنا شود.

در مواردی نیز معادل فارسی مناسبی برای کلمه پیدا نشده است و از کلمات مشابه در متون تخصصی دیگر کمک گرفته‌ام. مثلاً کلمه‌ی trigger در بیشتر متون "ماشه" یا "شلیک" ترجمه‌شده است که در بسیاری از موارد یا متن با کلمات دیگر همانندی مناسبی ندارد. اما در متون تخصصی دیگر همین کلمه "چکانش" (از مصدر چکاندن یعنی شلیک کردن) ترجمه‌شده است و من نیز این کلمه را برگزیده‌ام و امیدوار هستم جای خود را در این حوزه نیز پیدا کند.
در پایان لازم می‌دانم از تلاش‌های دوست عزیز و گران‌قدرم آقای مهندس محمد میرزایی که برای کیفیت تصاویر و نمودارهای این کتاب زحمات زیادی کشیدند و کتاب را باکیفیت عالی به چاپ رساندند تشکر و قدردانی کنم. امیدوارم خواندن این کتاب برای شما لذت‌بخش و سودمند باشد.
امیرعباس قربانی مردادماه ۱4۰۰

مقدمه

من در این کتاب دو هدف عمده را دنبال می‌کنم:
1. می‌خواهم دیدگاه خود را درباره بازارهای مالی و چگونگی استفاده از (پرایس اکشن) در تشخیص و مدیریت فرصت‌های معامله‌گری با شما در میان بگذارم.
2. می‌خواهم روند رشد و پیشرفتی را به شما معرفی کنم که اگر آن را دنبال کنید، فارغ از استراتژی که استفاده می‌کنید به معامله‌گری سودآور و موفق تبدیل خواهید شد.

به نظر من هدف دوم بسیار مهم‌تر است.

معامله‌گران تازه‌کار کسب اطلاعات و استراتژی درست در بازار را رمز موفقیت می‌دانند. هرچند این دو موضوع اهمیت زیادی دارند اما باید بدانیم که معامله‌گر حرفه‌ای شدن مسیری ... است که باید در آن رشد کرد. نمی‌توان ناگهان ترکیبی جادویی از اندیکاتورها و پارامترها و قوانین معامله‌گری پیدا کرد و به موفقیت رسید. ابتدا باید یاد بگیریم به خود اعتماد کنیم و بتوانیم در محیطی نامطمئن مثل بازار درست عمل کنیم تا به موفقیت دست‌یابیم. باید به توانایی خود در تصمیم‌گیری مؤثر، مدیریت ریسک و شناخت فرصت‌ها اعتماد کنیم.

در نگارش اول کتاب، این مطالب را قبل از مطالب مربوط به استراتژی‌ها در ابتدای کتاب قرار دادم. اما می‌ترسیدم عده‌ای وسوسه شوند و برای رسیدن به مطالب مربوط به استراتژی‌ها که به نظرشان مهم‌تر است از این مطالب مهم صرف‌نظر کنند. به‌هرتقدیر تصمیم گرفتم این مطالب را در آخر بیاورم و راستش را بخواهید فکر می‌کنم کار درستی کرده‌ام.

یادگیری واقعی زمانی آغاز می‌شود که شما این کتاب را به پایان می‌رسانید و با ماهیت نامطمئن بازار آشنا می‌شوید. با ترتیبی که من مطالب را در کتاب قرار داده‌ام روند یادگیری اثربخش خواهد بود و همیشه در ذهن شما تازه می‌ماند. اگر من کارم را درست انجام داده باشم شما مسیر پیش رویتان را خواهید شناخت و به‌خوبی برای چالش‌هایی که در این مسیر پیش روی شما قرار می‌گیرد آماده خواهید بود و به موضوعاتی مانند نظریه‌های یادگیری، تصمیم‌گیری، روانشناسی معامله‌گری، مدیریت ریسک و مدیریت پول علاقه‌مند خواهید شد. اما نگران نباشید. به استراتژی هم می‌پردازیم!

در این کتاب نگاه من به بازار با نویسندگان دیگری که به چنین موضوعاتی می‌پردازند متفاوت خواهد بود. هرچند فقط من نیستم که نگاه متفاوتی به بازار دارم. همین نگاه متفاوت بود که باعث رشد من در معامله‌گری شد و امیدوارم برای شما هم همین‌طور باشد.

پشت جلد

در این کتاب با رویکرد پرایس اکشن آشنا می‌شوید که روان‌شناسی معامله‌گری، مدیریت ریسک، مدیریت عالی و انضباط فردی را در قالب یک استراتژی مشخص آموزش می‌دهد. در رویکرد پرایس اکشن قیمت نشان‌دهنده احساسات معامله گران است و تغییر قیمت بر اساس متغیرهای روان‌شناختی و احساسی رخ می‌دهد. درواقع تصميمات معامله گران علت حرکت قیمت است و معامله گران مهم هستند نه قیمت‌ها در رخدادهای بازار هيچ قطعیتی وجود ندارد و شناخت ترس، تمایلات احساسات و تعصبات دیگر معامله گران اولین قدم در تصمیم‌گیری برای معامله است. از دیدگاه پرایس اکشن شما باید ذهنيت خود را در آغوش ... بگیرید و بازار را احساس کنید. بگذارید حرکت بازار مسير شما را مشخص کند و تصمیم خود را به بازار تحميل نکنید. با تمرین آگاهانه به شیوه پرایس اکشن و تجربه عملی در بازارهای مالی می‌توانید به سودآوری برسید. معامله‌گری را به یک کسب‌وکار تبدیل کنید.

نویسنده

مختصری درباره نویسنده

لنس بگز

لنس بگز

لنس بگز (Lance Beggs) به عنوان یکی از بهترین معامله گران موفق بازار ارزهای دیجیتال است که ساکن کشور استرالیاست و قبل از ورود به دنیای کریپتوکارنسی ها خلبان هلیکوپترهای جنگنده بوده است. لنس بگز علاقه مند ورود موضوعات ایمنی و هوانوردی به محیط تجارت است و با مطالعه مدیریت ریسک در این حوزه نیز فعالیت می کند.

لنس بگز در حوزه پرایس اکشن نیز صاحب سبک است. سبکی که یکی از روش های محبوب در تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن به شمار می رود.

برخی از کتابهای لنس بگز:
معامله گر پرایس اکشن
پرایس اکشن استراتژی های معاملاتی
ساختار بازار (پرایس اکشن 1)
معاملات سریع (اسکالپ) با پرایس اکشن
معامله گر پرایش اکشن تحلیل و معامله نوسانات روزانه در بازار تبادلات ارزی


مترجم

مختصری درباره مترجم

امیرعباس قربانی

در حال حاضر مطلبی درباره این مترجم در دسترس نمی‌باشد. همکاران ما در بخش محتوا، به مرور، مترجمان را بررسی و مطلبی از آنها را در این بخش قرار خواهند داد. با توجه به تعداد بسیار زیاد مترجمان این سایت، درج اطلاعات تکمیلی، نقد و بررسی تمامی آنها، کاری زمانبر خواهد بود؛ لذا در صورتی که کاربران سایت برای مطلبی از مترجم، از طریق صفحه «ارتباط با ما» درخواست دهند، تهیه و درج محتوای برای آن مترجم در اولویت قرار خواهد گرفت.ضمنا اگر شما کاربر ارجمندِ سایت ایده‌بوک، این مترجم را می شناسید یا حتی اگر خود، مترجم هستید و تمایل دارید با مطلبی جذاب و مفید، سایرین را به مطالعه‌ی کتاب ترغیب و دعوت کنید، می توانید محتوای مورد نظرتان را از صفحه «ارتباط با ما» ارسال نمایید.

امیرعباس قربانی

دیدگاه کاربران

1 نظر
ناشناس
 • 1401/03/05 11:15:18

کتاب بسیار جامع و کاربردی. ممنونم که این کتاب رو با تخفیف خوبی ارائه دادین. این کتاب تمام رنگی هست.


دیدگاه شما

با ثبت دیدگاه، موافقت خود را با قوانین انتشار دیدگاه در ایده بوک اعلام می‌کنم.