نیمه تاریک وجود


وضعیت: موجود
امتیاز :


نویسنده : دبی فورد

مترجم : فرناز فرود

انتشارات : کلک آزادگان

سال انتشار: 1399

شابک : 9789647974042

تیراژ : 3300

ویرایش : 29

وزن : 252

تخفیف 5%


  • قیمت مصرف کننده 45,000 تومان
  •   42,750 تومان
  • سود شما از خرید

    (مبلغ تخفیف)

    2,250 تومان
افزودن به سبد خرید

اغلب ما هنگامی که تاب تحمل درد و رنج بیشتری را نداریم، در مسیر رشد و تکامل گام بر می داریم.

کتاب «نیمه تاریک وجود» از آن بخشی از شخصیت ما پرده بر می دارد که روابط ما را به بن بست می کشاند، روح ما را می کشد و مانع از تحقق رؤیاهایمان می شود. کارل یونگ این بخش را سایه می نامد.

سایه شامل همه آن ویژگی های شخصیتی ماست که سعی می کنیم پنهان و یا نفی کنیم. سایه آن جنبه های تاریکی را در بر دارد که باور داریم از نظر خویشان، دوستان و از همه مهم تر خود ما پذیرفتنی

نیست. نیمه تاریک وجود در اعماق آگاهیمان دفن شده و از دید ما و سایرین پنهان است . پیامی که از این مخفی گاه دریافت می کنیم ساده است من عیب و ایرادی دارم. من خوب نیستم. من دوست داشتنی

نیستم من شایسته نیستم من بی ارزش هستم. بسیاری از ما مظمون این پیام ها را باور می کنیم ما اعتقاد داریم چنانچه به اعماق وجود خود نگاهی دقیق بیندازیم با موجودی وحشتناک روبرو خواهیم شد و در

نتیجه از ترس آنکه مبادا شخص غیرقابل تحملی را در وجودمان بیابیم از بررسی دقیق خود تفره می رویم.

ما از خودمان می ترسیم. از تمامی افکار و احساساتی که سرکوب کرده ایم می ترسیم.

برخی از ما چنان با این افکار و احساسات ناآشنا هستیم که فقط زمانی متوجه آنها میشویم که آنها را به دیگران نسبت دهیم.

ما ترس خود را به محیط زندگی، دوستان، خویشان و حتی بیگانگان فرا می افکنیم و این ترس چنان شدید است که تنها راه مقابله با آن را پنهان و یا انکار کردن آن می دانیم.

ما فریب کاران متبحری می شویم و خود و دیگران را می فریبیم و در این رفتار چنان خبره می شویم که واقعا فراموش می کنیم وجود اصلیمان در پسِ نقاب پنهان شده .

ما باور می کنیم همانی هستیم که در آینه می بینیم.

باور می کنیم که فقط جسم و روان هستیم و حتی پس از آنکه بارها و بارها در روابط، مشاغل، رژیم های غذایی و رویاهایمان شکست خوردیم باز هم پیام های درونی هشدار دهنده را سرکوب می کنیم و به

خود می گوییم اشکالی ندارد اوضاع بهتر خواهد شد.

ما بر چشمانمان چشم بند می گذاریم و در گوش هایمان پنبه فرو می کنیم تا آن افسانه های درونی را که آفریده ایم زنده نگاه داریم.

افسانه ی خوب و دوست داشتنی نبودن، نالایق و بی ارزش بودن.

به جای سرکوب کردن سایه هایمان باید آن جنبه هایی را که از آنها وحشت داریم ببینیم، آشکار کنیم، بپذیریم و در آغوش گیریم. منظورم این است که بپذیریم این جنبه ها نیز به ما تعلق دارند.

لازاریست نویسنده و آموزگار معنوی می گوید: راه حل در سایه نهفته است .

سایه راز تغییر و دگرگونی را در پی دارد.

تحولی که می تواند در سطح سلولی اثر بگذارد و دی ان ای را تغییر دهد .

سایه ی ما شخصیت اصلی ما را در بر دارد.

سایه ارزشمندترین موهبت الهیست. در رویارویی با این ویژگی هاست که آزاد می شویم تا وجود یکپارچه و شکوهمند خود اعم از نیک و بد، تاریک و روشن را تجربه کنیم.

با در آغوش گرفتن تمامی شخصیت خود این امکان را می یابیم که اعمالمان را آزادانه در این جهان انتخاب کنیم.

تا هنگامی که به نقش بازی کردن، پنهان نمودن و فرافکنی آنچه در درون داریم ادامه دهیم آزاد نیستیم که باشیم و یا انتخاب کنیم.

سایه های ما ما را آموزش می دهند و راهنمایی می کنند .

آنها کل وجودمان را به ما عطا می نمایند.

باید این ویژگی ها را کشف و آشکار کنیم .

احساسات سرکوب شده ی ما نیاز دارند تا به سایر بخش های وجودمان بپیوندند.

این احساسات فقط هنگامی زیان بخش هستند که سرکوب شده باشند و در این صورت در نامطلوبترین موقعیت ها بیرون می جهند .

این حملات ناگهانی ما را در حساس ترین موقعیت های زندگی درمانده می کنند هنگامی که با سایه ی خود آشتی کنید زندگی شما همچون کرم ابریشمی که به پروانه ای بسیار زیبا تبدیل شده است دگرگون می گردد . 


  • درباره دبی فورد نویسنده کتاب «نیمه تاریک وجود»:

دبی فورد یک متخصص بین المللی شناخته شده در زمینه تحول شخصی بود. او نویسنده ی نه کتاب پرفروش به نام های قسمت تاریک شکارچی های نور، راز سایه، طلاق روحی، سوالات درست، بهترین سال زندگی شما، چرا انسان های خوب کارهای بدی انجام می دهند، پاکسازی آگاهی 21 روزه، اثر سایه و شجاعت است. او برای بیش از 20 سال مربی، سخنران و معلم تحول بود. دبی کارگردان مشهور کارگاه آموزشی فرآیند سایه، تهیه کننده اجرایی مستندهای تحول مفهوم سایه و بنیانگذار سازمان مشهور جهانی آموزشی شخصی و حرفه ای، موسسه آموزش تحولی فورد بود. کتاب های دبی فورد در نقش نیروی پیشگام در ترکیب مطالعه و اختلاط سایه با عمل روانشناختی و  معنوی مدرن، در بیش از 1 میلیون نسخه فروخته شده، به 32 زبان ترجمه شده است و در موسسات یادگیری در سراسر جهان استفاده می شود. 


  •  منابع: ویکی پدیا، انتشارات کلک آزادگان، آدینه


شما هم می توانید در مورد این کتاب نظر دهید.

ثبت نظر

اگر سوالی داری اینجا مطرح کنید.

طرح سوال


کتاب‌های مرتبط

تخفیف
تخفیف
تخفیف
تخفیف
تخفیف