IdeBook.ir

راهنمای پرداخت

پرداخت آنلاین و آفلاین


آیا پرداخت اینترنتی وجه سفارش در سایت ایده بوک امن است؟

بله؛ اما به‌صورت کلی برای امنیت بیشتر به هنگام پرداخت وجه در تمامی سایت‌ها لطفاً به نکات زیر توجه نمایید:

  • با مشاهده قسمت آدرس، در مرورگر وب خود مطمئن شوید از پروتکل امن https به‌جای پروتکل http استفاده می‏‌شود به‌عبارت‌دیگر باید در ابتدای آدرس، https وجود داشته باشد.
  • قبل از ورود اطلاعات از وجود قفل در قسمت بالا و سمت چپ صفحه مرورگر وب خود مطمئن شوید، در صورت عدم مشاهده این قفل از واردکردن اطلاعات کارت خود خودداری کنید.
  • برای ورود اطلاعات کارت خود حتماً از صفحه‌کلید مجازی موجود استفاده کنید.

آیا ممکن است پرداخت اینترنتی ناموفق باشد، ولی مبلغ از حساب من کم شده باشد؟

گاهی ممکن است در هنگام پرداخت، شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود؛ اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‌ها را رفع کرده و مبلغ را به‌صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا 72 ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.


آیا برای پرداخت اینترنتی وجه سفارش در سایت ایده بوک به رمز دوم پویا نیاز است؟

اگر این امکان را برای کارت‌بانکی خود فعال کرده‌اید بله؛ اما اگر رمز دوم ثابت دارید می‌توانید به‌جای رمز پویا، از رمز دوم ثابت خود استفاده کنید.


چه روش های پرداختی در ایده بوک وجود دارد؟

روش اول: پرداخت آنلاین

تمامی کاربران می‌توانند از طریق یکی از درگاه‌های بانکی معتبر سایت ایده بوک و با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب، هزینه خرید را به‌صورت آنلاین پرداخت کنند.

روش دوم: پرداخت آفلاین (کارت به کارت یا فیش واریزی)

صرفا مخصوص خرید ادارات یا کاربرانی که رمز دوم عابربانک (رمز خرید اینترنتی) ندارند یا مواقع خرابی درگاههای پرداخت اینترنتی